ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2020 Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

11 Σάββατο Ημερίδα, Άγιος Κοσμάς
18 Σάββατο Ημερίδα, Άγιος Κοσμάς
19 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην Α/Γ, Σχοινιάς Μαραθώνας
19 Κυριακή Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος
25 Σάββατο Ημερίδα, Σέρρες
26 Κυριακή Ημερίδα, Άγιος Κοσμάς
26 Κυριακή Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος

1 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Θεσσαλονίκη
1 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Αγιος Κοσμάς
2 Κυριακή Ημερίδα κλειστού, Πάτρα
2 Κυριακή Ευρωπαϊκό Κύπελλο Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Πρωταθλητών Συλλόγων Α-Γ και Κ20
8 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Ιεράπετρα
8 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Σέρρες

9 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα κλειστού Κ20, Κωνσταντινούπολη
9 Κυριακή Ημερίδα κλειστού, ΣΕΦ
15 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα κλειστού Α/Γ, Κωνσταντινούπολη
15 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Ηράκλειο

15 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Θεσσαλονίκη

16 Κυριακή Ημερίδα κλειστού, ΣΕΦ
16 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ βάδην Κ23, Πάτρα
16 Κυριακή Patras Race Walking Festival, Πάτρα
22 Σάββατο Ημερίδα κλειστού, Πάτρα
23 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος, Πηγή Τρικάλων
28-29 Παρ.- Σαβ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Πειραιάς

14 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην Ιβάνο Φράνκβιστ (Ουκρανία)

20-21 Σάββατο – Κυριακή Διασυλλογικοί Αγώνες Κ16

27 – 28 Σάββατο – Κυριακή Διασυλλογικοί Αγώνες Κ16

4 Σάββατο Διασυλλογικοί Αγώνες Κ18
5 Κυριακή Διασυλλογικοί Αγώνες Κ18
8 Τετάρτη Φεστιβάλ Ρίψεων, Τρίπολη
8 Τετάρτη «Σπανίδεια», Θεσσαλονίκη

9 Πέμπτη Diamond League (inspiration Games, exhibition event), Ζυρίχη
11-12 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 (Αγιος Κοσμάς- 2 όμιλοι, Θεσσαλονίκη, Καβάλα, Πάτρα)
15 Τετάρτη Γκραν Πρι Άργος Ορεστικό
15 Τετάρτη Πανελλήνιο Πρωτάλημα 10.000 μ. Α/Γ- Α/Γ Κ23, Άργος Ορεστικό
15 Τετάρτη “Δρόμεια”, Βάρη
18-19 Σάββατο- Κυριακή Διασυλλογικοί Αγώνες Α/Γ
22 Τετάρτη Διεθνές μίτινγκ αλμάτων, Καλλιθέα
25-26 Σάββατο- Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Λάρισα
29 Τετάρτη Παπαφλέσσεια, Καλαμάτα

1-2 Σάββατο- Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 και Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων Κ20, Ιωάννινα
8-9 Σάββατο- Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ και Α/Γ Κ23, Πάτρα
10-11 Δευτ.- Τρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ, Κ23 και Κ18, Πάτρα

10 Δευτέρα Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομίας 4Χ100μ. & 4Χ400μ. Ανδρών/Γυναικών Κ23
14 Diamond League, Μονακό
22 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου Ζάγκρεμπ
23 Diamond League, Στοκχόλμη

2 Diamond League, Λοζάννης
4 Diamond League, Βρυξέλλες
5 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18, Κράλιεβο
6 RUN GREECE Αλεξανδρούπολη

11 Filothei Women Gala, Φιλοθέη
12 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)

12 Diamond League, Γκέιτσχεντ

13 RUN GREECE Λάρισα
13 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
13 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Κιουστεντίλ (Βουλγαρία)
17 Diamond League, Νάπολη (αντί Ρώμης)
19 Diamond League, Σανγκάη
19-20 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Κλουζ (Ρουμανία)
20 Ημιμαραθώνιος Αθήνας
20 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Αθήνα
24 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Βουνού, Ποϊάνα Μπρασόβ

4 RUN GREECE Καστοριά
4 RUN GREECE Πάτρα
9 Diamond League, Ντόχα
11 RUN GREECE Ιωάννινα
17 Diamond League, Κίνα
18 Run Greece – Ρόδος
25 RUN GREECE Ηράκλειο
25 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε δημόσιο δρόμο, Ηράκλειο

7 ΑΜΑ, Αγώνας Δρόμου 10χλμ.
8 Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός
8 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα
14 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου, Κραγκούγιεβατς (Σερβία)

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος Δουβλίνο, Ιρλανδία